Kurzy v ateliéru

„Abstraktní“ portrét

}
čas

4 hodiny

začátek od

Jaro 2023

frekvence

1 setkání

kde

ateliér v Brně

cena

2 500 Kč

kvalitní lněné italské plátno, barvy, štětce

Konečně je to tu!

  • 1× velké plátno o velikosti 60 × 80cm
  • živé barvy, různorodé pomůcky
  • moje vedení, mé know-how, moje technika
  • není až tak důležité jak moc se vám povede kresba – náčrt tužkou – kdyžtak pomohu, důležitá bude hra s barvami a mít hravý, barevný portrét

O kurzu

Jak vznikl Abstraktní portrét?

Delší dobu jsem si pracovala na svojí technice, míchání barev, tahy štětcem. Byly dotazy, kdy spustím kurz i pro ostatní a teď je to tu!

Jací lidé navštěvují tyto kurzy?

Jednou na kurz přijde paní, co má ráda arteterapii a vezme kamarádku, která neví do čeho jde a jen si hraje s barvami. Pak je tu člověk, který si chce odpočinout od celodenní práce u počítače. A jsou tu i lidé, kteří si přicházejí pro inspiraci na nové techniky.

Čemu se lidé mohou naučit na mých kurzech?

Cílem kurzu je přinést lidem radost do života, vrátit je do dětských let, kdy byl člověk uvolněný a hrál si. Chci lidem dokázat, že k malování není potřeba talent, ani roky strávené ve škole. Je to náš vnitřní projev. Navíc můžeme kurz chápat jako jistou terapii. Člověk se napojí sám na sebe, relaxuje, medituje, má vypnutou hlavu a nepřemýšlí nad prací.

Co mě na kurzech nejvíce těší?

Mám nesmírnou radost, když studenti za mnou chodí a ukazují mi své domácí výtvory. Poslední dobou vnímám, že se lidé na mých kurzech více otevírají a povídáme si o jejich životě. Většinou sdělím svůj příběh, a pak už je to lavina. Začnou mluvit o svých tajných přáních, práci snů a já jsem dojatá, že mi to říkají. Je krásné jim ukazovat, že lze žít to, o čem sníme. Já jsem teď velmi spokojená, chtělo to ovšem odvahu skočit do neznáma, ale rozhodně to stálo za to! Splnil se mi dětský sen: vést vlastní výtvarný kurz.

Byla jsem u Leily na kurzu a jsem za to velmi ráda. Vytvořila přátelské a podpůrné prostředí pro tvoření. Velmi oceňuji, že byla všem kdykoliv k dispozici, ale každému nechala jeho prostor, do kterého nezasahovala. Velmi doporučuji a sama se těším, až zase nějaký další její kurz navštívím.

Světlana

Vyberte si termín

Kurzem vás provede Lea

Kladu důraz na svobodu, autentičnost, vyjádření sebe sama. Malování je tu pro každého, je to relax a já vás naučím, jak si užívat malbu, soustředit se na tah štětce, vypnout hlavu! Nehodnotím a učím vás nehodnotit, jen být ve flow.

O mně

Hledáte odpovědi?

Co si mám vzít s sebou?

Oblečení, které nevadí ušpinit. Pastely vyperete, ale akryl víceméně ne, zůstává na oblečení jako žvýkačka. Nestačí jen tričko, ale i kalhoty, aby vám to nebylo pak líto.

Když by se ale náhodou stalo, že zapomenete, nějaké staré košile a zástěry tu mám.

Mohu si obrázky odnést domů?

Samozřejmě! Pokud je obraz dostatečně suchý - odnášíte si jej již ten samý den/večer. Pokud je ještě mokrý a vy se nechcete po cestě domů ušpinit, necháte obraz u mě a pak se někdy stavíte.

Zvládnu něco namalovat i když jsem nikdy nemaloval/a?

Jasně, že jo! Nebudeme malovat vázičku s jablíčky, budeme se učit používat barvy úplně od píky: jak se míchají, jak se chovají, jak nanést první dvě vrstvy a pak věřte-nevěřte se to začne dít samo. Po celou dobu jsem tam s vámi, budu ukazovat práci se špachtlí, houbičkami, aj.