Kurzy v ateliéru

Malování maminky s dětmi

}
čas

10.00 – 12.00

začátek od

SO 24. 9. 2022

frekvence

1 setkání

kde

ateliér v Brně

cena

300 Kč / 60 min / 1 osoba

včetně potřebného vybavení

,,Děti potřebují svobodu“

  • Malování pastelem, barvami
  • Zkoušení toho, co dítě baví
  • Kurz se koná vždy v sobotu 1× za 14 dní, v čase: 10.00-12.00
  • Malujeme na sololitové desky (v ceně), ale je možné si dokoupit plátno různé velikosti na místě (cca 100kč)
  • Můj ateliér je svobodný prostor, barvy jsou všude a je to OK 🙂

O kurzu

Jak vznikl Kurz svobodného malování?

Toužila jsem malovat abstraktně, nemít hranice, nehodnotit výsledek podle předlohy. Chtěla jsem zachytit své nitro, jehož vyjádření bude vždy správné, protože vychází ze mě. Díky tomu poslední dva roky maluju spontánně, vedu štětec po plátně a vyjadřuju svoje emoce. Dívám se na svá díla jakoby cizíma očima a jsem k nim méně kritická. V tom vidím svobodu, a proto kurzy nesou tento název.

Jací lidé navštěvují tyto kurzy?

Jednou na kurz přijde paní, co má ráda arteterapii a vezme kamarádku, která neví do čeho jde a jen si hraje s barvami. Pak je tu člověk, který si chce odpočinout od celodenní práce u počítače. A jsou tu i lidé, kteří si přicházejí pro inspiraci na nové techniky.

Čemu se lidé mohou naučit na mých kurzech?

Cílem kurzu je přinést lidem radost do života, vrátit je do dětských let, kdy byl člověk uvolněný a hrál si. Chci lidem dokázat, že k malování není potřeba talent, ani roky strávené ve škole. Je to náš vnitřní projev. Navíc můžeme kurz chápat jako jistou terapii. Člověk se napojí sám na sebe, relaxuje, medituje, má vypnutou hlavu a nepřemýšlí nad prací.

Co mě na kurzech nejvíce těší?

Mám nesmírnou radost, když studenti za mnou chodí a ukazují mi své domácí výtvory. Poslední dobou vnímám, že se lidé na mých kurzech více otevírají a povídáme si o jejich životě. Většinou sdělím svůj příběh, a pak už je to lavina. Začnou mluvit o svých tajných přáních, práci snů a já jsem dojatá, že mi to říkají. Je krásné jim ukazovat, že lze žít to, o čem sníme. Já jsem teď velmi spokojená, chtělo to ovšem odvahu skočit do neznáma, ale rozhodně to stálo za to! Splnil se mi dětský sen: vést vlastní výtvarný kurz.

„Blandit adipiscing mi elementum consectetur. Suscipit amet netus elementum malesuada in elit interdum mauris mauris. In mi lacus, quis fusce sem massa dis mauris, interdum. Pretium morbi purus duis faucibus magnis.“

Světlana

Vyberte si termín (seznam)

Kurzem vás provede Lea

Kladu důraz na svobodu, autentičnost, vyjádření sebe sama. Malování je tu pro každého, je to relax a já vás naučím, jak si užívat malbu, soustředit se na tah štětce, vypnout hlavu! Nehodnotím a učím vás nehodnotit, jen být ve flow.

O mně

Hledáte odpovědi?

Co si mám vzít s sebou?

Oblečení, které nevadí ušpinit. Pastely vyperete, ale akryl víceméně ne, zůstává na oblečení jako žvýkačka. Nestačí jen tričko, ale i kalhoty, aby vám to nebylo pak líto.

Když by se ale náhodou stalo, že zapomenete, nějaké staré košile a zástěry tu mám.

Mohu si obrázky odnést domů?

Samozřejmě! Pokud je obraz dostatečně suchý - odnášíte si jej již ten samý den/večer. Pokud je ještě mokrý a vy se nechcete po cestě domů ušpinit, necháte obraz u mě a pak se někdy stavíte.

Zvládnu něco namalovat i když jsem nikdy nemaloval/a?

Jasně, že jo! Nebudeme malovat vázičku s jablíčky, budeme se učit používat barvy úplně od píky: jak se míchají, jak se chovají, jak nanést první dvě vrstvy a pak věřte-nevěřte se to začne dít samo. Po celou dobu jsem tam s vámi, budu ukazovat práci se špachtlí, houbičkami, aj.